Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

ANASAYFA

:

2012 Yili Cirosu 7.900.000 TL Olan Sahis Ve Sirketler 9 / h

Giriş

2009 YILI CİROSU 6.400.000 TL OLAN ŞAHIS VE ŞİRKETLER (Md.9/h)

         İkamet edilen YER (müracaatçının ev adresi) Beypazarı, Çubuk, Kızılcahamam, Elmadağ, Polatlı, ve Şerefli Koçhisar İlçelerinden birinin Polis bölgesi ise o İlçe Emniyet Müdürlüğüne bu İLÇE lerin Jandarma bölgesi ise o İlçe Jandarma Komutanlığına müracaat edilecektir. Bu altı ilçe dışı bir Polis bölgesi ise Ankara Emniyet Müdürlüğü Silah Ruhsat Şube Müdürlüğüne , altı ilçe dışı Jandarma bölgesi ise Ankara İl Jandarma Komutanlığına müracaat edilecektir.
Yenilemek istediğiniz veya devir almak istediğiniz silaha ait RUHSAT FOTOKOPİSİ ni getirmeli, MKE kurumundan yeni bir silah satın alacaksanız bu durumu dilekçenizde belirtmelisiniz.
 1. DİLEKÇE
 2. VUKUATLI NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ VE NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ (2 Adet) Ve Aslı
 3. Silah Ruhsatı için alınan DOKTOR RAPORU (Tam teşekküllü Devlet Hastanelerinden alınacak Heyet Raporu)
 4. ADLİ SİCİL KAYDI ( Özellikle Silah Ruhsatı İçin İstendiği Belirtilerek , Sıhhıye Adliye Sarayından Alınacaktır. Alınan Adli Sicil Kaydında Suç Kaydının Olması Halinde İse, "O suça ait Kesinleşme Şerhi" Yazılmış Tasdikli Mahkeme Kararı Getirilecektir. Eğer kızlık soyadı, isim ve yaşında tashih varsa bu durum adli sicil müracaat dilekçesinde belirtilecek )
 5. 5 Adet Renkli fotoğraf ( Son 1 yıl içerisinde çekilmiş olacaktır.)
 6. Ciroyu Belirtir Vergi Daire Yazısı (2011 yılı cirosunu belirtir açık yazı Şirket ise şirket adına )
 7. Gelir Tablosu Ve Bilanço Vergi Dairesinden Tasdikli veya noter tastikli sureti (2011 yılı cirosuna ait olacak Şirket ise şirket adına)
 8. 5 yıllık silah taşıma ruhsatı harç bedeli Maliye veznesine yatırılıp MAKBUZ getirilecek
 9. SİLAH varsa tespit için getirilecek (Taşıma süresi dolan veya biten silahlar önceden şubemize müracaat ederek yol belgesi alındıktan sonra tespit amacıyla şubemize getirilecektir)
 10. Yarım kapaklı dosya ve silah ruhsatı istek formu.
  CİRODAN DOLAYI RUHSAT ALAN KİŞİ BU İŞİ ŞAHIS OLARAK DEĞİLDE ŞİRKET OLARAK YAPIYORSA; ŞİRKETİN LİMİTED OLMASI HALİNDE ŞİRKET MÜDÜRLERİ A.Ş.LERDE YÖNETİM KURULU, GENEL MÜDÜR VE GENEL MÜDÜR YARDIMCILARININ TAMAMI ALABİLİR. BUNUN İÇİN YUKARIDAKİ BELGELERE İLAVETEN AŞAĞIDAKİ BELGELERİN DE GETİRİLMESİ GEREKLİDİR
 11. Şirketin Kuruluşundan bugüne kadar yayınlanan Adres değişikliği , Unvan değişikliği , hisse dağılımı ve A.Ş. 'lerde Yönetim kurulunu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi gelecek.
 12. LİMİTED Şirketlerde Müdürlerinin imza sirküsü imza yetkisi olmayanların imza beyanı , A.Ş. lerde Yönetim Kurulunda imza yetkisi olanların imza sirküsü yetkisi olmayanların imza beyanı
 
 • Polis Radyosu
 • BİMER
 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
 • İçişleri Bakanlığı