Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

ANASAYFA

:

İhraç ve benzeri sebepler dışında tamamen kendi isteği ile kurumlarından ayrılan (vali, bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görev yapmış mülki idare amirliği sınıfına dahil görevliler, hakim, savcı, emniyet hiz. sınıfına dahil kadrolar, ile MİT.hizm

Giriş
İHRAÇ VE BENZERİ SEBEPLER DIŞINDA TAMAMEN KENDİ İSTEĞİ İLE KURUMLARINDAN AYRILAN (Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görev yapmış Mülki İdare Amirliği sınıfına dahil görevliler, Hakim, Savcı , Emniyet Hizmetleri sınıfına dahil kadrolar, ile M.İ.T. HİZMETLERİNDE ÇALIŞMIŞ OLANLAR (Md.9/r)
 
           İkamet edilen YER (müracaatçının ev adresi) Beypazarı, Çubuk, Kızılcahamam, Elmadağ, Polatlı, ve Şerefli Koçhisar İlçelerinden birinin Polis bölgesi ise o İlçe Emniyet Müdürlüğüne bu İLÇE lerin Jandarma bölgesi ise o İlçe Jandarma Komutanlığına müracaat edilecektir. Bu altı ilçe dışı bir Polis bölgesi ise Ankara Emniyet Müdürlüğü Silah Ruhsat Şube Müdürlüğüne , altı ilçe dışı Jandarma bölgesi ise Ankara İl Jandarma Komutanlığına müracaat edilecektir.
Yenilemek istediğiniz veya devir almak istediğiniz silaha ait RUHSAT FOTOKOPİSİ ni getirmeli, MKE kurumundan yeni bir silah satın alacaksanız bu durumu dilekçenizde belirtmelisiniz.
 1. DİLEKÇE (Ayrıldığı Kurum ve kurum sicil numarası dilekçede belirtilecek)
 2. VUKUATLI NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ VE   NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ (2 Adet) Ve Aslı
 3. Silah Ruhsatı için alınan DOKTOR RAPORU (Tam teşekküllü Devlet Hastanelerinden alınacak Heyet Raporu)
 4. ADLİ SİCİL KAYDI ( Özellikle Silah Ruhsatı İçin İstendiği Belirtilerek , Sıhhıye Adliye Sarayından Alınacaktır. Alınan Adli Sicil Kaydında Suç Kaydının Olması Halinde İse, "O suça ait Kesinleşme Şerhi" Yazılmış Tasdikli Mahkeme Kararı Getirilecektir. Eğer kızlık soyadı, isim ve yaşında tashih varsa bu durum adli sicil müracaat dilekçesinde belirtilecek )
 5. 5 Adet Renkli fotoğraf ( Son 1 yıl içerisinde çekilmiş olacaktır.)
 6. 5 yıllık silah taşıma ruhsatı harç bedeli Maliye veznesine yatırılıp MAKBUZ getirilecek
 7. SİLAH varsa tespit için getirilecek (Taşıma süresi dolan veya biten silahlar önceden şubemize müracaat ederek yol belgesi alındıktan sonra tespit amacıyla şubemize getirilecektir)
 8. Yarım kapaklı dosya ve silah ruhsatı istek formu.
 • Polis Radyosu
 • BİMER
 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
 • İçişleri Bakanlığı