Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

ANASAYFA

:

KAMU GÖREVLİLERİ ve EMEKLİ KAMU GÖREVLİLERİ SİLAH TAŞIMA

Giriş

KAMU GÖREVLİLERİ ve EMEKLİ KAMU GÖREVLİLERİ SİLAH TAŞIMA

          İkamet edilen YER (müracaatçının ev adresi) Beypazarı, Çubuk, Kızılcahamam, Elmadağ, Polatlı, ve Şerefli Koçhisar İlçelerinden birinin Polis bölgesi ise o İlçe Emniyet Müdürlüğüne bu İLÇE lerin Jandarma bölgesi ise o İlçe Jandarma Komutanlığına müracaat edilecektir. Bu altı ilçe dışı bir Polis bölgesi ise Ankara Emniyet Müdürlüğü Ruhsat Tebligat İşlemler Şube Müdürlüğüne , altı ilçe dışı Jandarma bölgesi ise Ankara İl Jandarma Komutanlığına müracaat edilecektir.
          CUMHURBAŞKANI BAKANLAR VE YASAMA ORGANI ÜYELERİ, CUMHURBAŞKANLIĞI GENEL SEKRETERİ SÜRESİZ OLARAK; VALİLER İLE BAKANLIK MERKEZ VE TAŞRA TEŞKİLATINDA GÖREV YAPAN MÜLKİ İDARE AMİRLİĞİ HİZMETLERİ SINIFINDA GÖREV YAPANLAR, HAKİM, SAVCI VE BU MESLEKTEN SAYILANLAR, EMNİYET HİZMETLERİ SINIFI PERSONELİ, MİT MENSUPLARI, ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLERİ ORMAN VE GÜMRÜK MUHAFAZA MEMURLARI, BAŞBAKANLIK BAKANLIKLAR VE CUMHUR BAŞKANLIĞI ÖZEL KALEM MÜDÜRLERİ, T.B.M.M. GENEL SEKRETERİ, ASLİ GÖREVLERİ VE KADROLARI TEFTİŞ VE DENETİM OLAN KAMU GÖREVLİLERİ, SAYIŞTAY DENETÇİLERİ, BÜYÜK ELÇİ, ELÇİ, DAİMİ TEMSİLCİ ve YARDIMCISI KONSOLOS VE MUAVİN KONSOLOS OLARAK GÖREV YAPMIŞ OLANLARDAN HALEN DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI KADROSUNDA ÇALIŞANLAR, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENEL MÜDÜR VE YARDIMCILARI, BAŞKANLAR VE BU BAKANLIK DAİRE BAŞKANLARI GÖREVLERİ DEVAMI SÜRESİNCE; SAYIŞTAY BAŞKAN VE ÜYELERİ, MÜSTEŞAR BAŞBAKANLIK VE DEVLET BAKANLIKLARI DAHİL BAKANLIKLARA DOĞRUDAN BAĞLI KURUM VE KURULUŞLARIN BAŞKANLARI İLE MÜSTEŞAR YARDIMCISI, BAŞBAKAN BAŞMÜŞAVİRİ, GENEL MÜDÜR, BAKANLAR KURULU SEKRETERİ VE BU GÖREVDE BULUNMUŞ OLANLAR KAMU GÖREVLERİ DEVAM ETTİĞİ SÜRECE KAMU GÖREVLİSİ TAŞIMA RUHSATI ALABİLİRLER.
 1. DİLEKÇE
 2. GÖREV BELGESİ (Başlıklı, mühürlü ve kimlik bilgileri dökümlü) Görev belgesinin müracaat tarihi itibari ile 1 aydan(30 gün) fazla olmaması gerekir.
 3. Genel Müdür, Müsteşar ve Müsteşar Yardımcıları ATAMA KARARI FOTOKOPİSİ de getirecekler
 4. 5 Adet fotoğraf ( Son 1 yıl içerisinde çekilmiş olacaktır.)
 5. SİLAH varsa tespit için gelecek (Silah ilk defa ruhsata bağlanıyor ise faturası da getirilecek )
 6. Yarım kapaklı dosya ve silah ruhsatı istek formu.
 7. Müracaatınız esnasında parmak iziniz alınacaktır.
          BU GÖREVLİLERİN YANISIRA; İNFAZ KORUMA MEMURLARI, İCRA MÜDÜRLERİ VE MÜDÜR YARDIMCISI, CEZAEVİ MÜDÜRLERİ, KÖY VE MAHALLE MUHTARLARI, BELEDİYE BAŞKANLARI, İL GENEL MECLİS ÜYELERİVE KİT YÖNETİM KURULU BAŞKAN VE ÜYELERİ İLE GENEL MÜDÜR VE YARDIMCILARI, TC KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜR VE YARDIMCILARI ŞUBE ŞEFLERİ, RTÜK BAŞKANI, BAŞKAN YARDIMCISI VE ÜYELERİ, SERMAYE PİYASASI KURULU,KAMU İHALE KURULU, TÜTÜN MAMULLERİ VE ALKOLLÜ İÇECEKLER PİYASASI DÜZENLEME KURULU İLE ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURULU BAŞKAN VE ÜYELERİ Yukarıda sayılan belgelere İLAVETEN aşağıdaki belgeleri de getirmek kaydıyla görevlilerinin devamı süresince KAMU GÖREVLİSİ TAŞIMA RUHSATI ALABİLİRLER.
 1. Silah Ruhsatı için alınan DOKTOR RAPORU (Tam teşekküllü Devlet Hastanelerinden alınacak Heyet Raporu)
 2. ADLİ SİCİL KAYDI (Özellikle Silah Ruhsatı İçin İstendiği Belirtilerek , Sıhhıye Adliye Sarayından Alınacaktır. Alınan Adli Sicil Kaydında Suç Kaydının Olması Halinde İse, "O suça ait Kesinleşme Şerhi" Yazılmış Tasdikli Mahkeme Kararı Getirilecektir.)
 3. KİT Genel Müdür ve Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri ATAMA KARAR FOTOKOPİSİ de getireceklerdir.
EMEKLİ KAMU GÖREVLİSİ TAŞIMA

          İkamet edilen YER (müracaatçının ev adresi) Beypazarı, Çubuk, Kızılcahamam, Elmadağ, Polatlı, ve Şerefli Koçhisar İlçelerinden birinin Polis bölgesi ise o İlçe Emniyet Müdürlüğüne bu İLÇE lerin Jandarma bölgesi ise o İlçe Jandarma Komutanlığına müracaat edilecektir. Bu altı ilçe dışı bir Polis bölgesi ise Ankara Emniyet Müdürlüğü Ruhsat Tebligat İşlemler Şube Müdürlüğüne , altı ilçe dışı Jandarma bölgesi ise Ankara İl Jandarma Komutanlığına müracaat edilecektir.
          Aşağıdaki mesleklerden; VALİ , VALİ YARDIMCISI, KAYMAKAM, VE BUCAK MÜDÜRLERİ İLE MÜLKİYE MÜFETTİŞİ, İÇİŞLERİ DAİRE BAŞKANI VEYA ŞUBE MÜDÜRÜ GİBİ MÜLKİ İDARE AMİRLİĞİ HİZMETLERİ SINIFI DAHİL GÖREVLİLER, HAKİM VE SAVCILAR İLE SAYIŞTAY BAŞKAN VE ÜYELERİ, EMNİYET HİZMETLERİ SINIFINA DAHİL KADROLARDA ÇALIŞAN PERSONEL İLE MİT HİZMETLERİ nden EMEKLİ olanlara süresiz olarak EMEKLİ Kamu Görevlisi Taşıma Ruhsatı tanzim edilir.
 

İSTENEN BELGELER :

 1. DİLEKÇE
 2. NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ (2 Adet) Ve Aslı
 3. 5 Adet Renkli FOTOĞRAF ( Son 1 yıl içerisinde çekilmiş olacaktır.)
 4. EMEKLİLİK ONAYI (Belgesi)
 5. Emekli olduğu kurumundan (Hakkında Adli İdari soruşturma olmadığına dair) BELGE
 6. SİLAH varsa tespit için gelecek (Silah ilk defa ruhsata bağlanıyor ise faturası da getirilecek, emekli Emniyet Mensupları zati demirbaş silahlarına ait satış senetlerini getirecekler )
 7. Yarım kapaklı dosya ve silah ruhsatı istek formu.
          Yukarıda belirtilen mesleklerin yanı sıra aşağıda belirtilen EMEKLİ BÜYÜKELÇİ, ELÇİ, DAİMİ TEMSİLCİ VE YARDIMCISI, EMNİYET BEKÇİSİ, ORMAN MUHAFAZA MEMURULARI, GÜMRÜK MUHAFAZA MEMURLARI VE ORMAN BÖLGE ŞEFLERİ HER BEŞ YILDA BİR TAŞIMA HARCININ YANI SIRA , DOKTOR RAPORU, ADLİ SİCİL VE İKAMETGAH İLMUHABERİ (İkamet İlmühaberini ilgili karakoldan tasdik ettireceklerdir.) BELGESİ İLE MÜRACAAT EDEREK RUHSAT ALABİLİRLER
 • Polis Radyosu
 • BİMER
 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
 • İçişleri Bakanlığı